Strefa Cardio przeznaczona jest do treningu tlenowego. Polecana jest szczególnie osobom, które chcą pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Trening cardio wzmacnia serce, układ krążenia, polepsza ogólną kondycję organizmu i poprawia wydolność.

Prawidłowy trening cardio powinien trwać stosunkowo długo, cechuje się on umiarkowaną intensywnością. Skutkiem tych ćwiczeń jest mobilizacja mięśnia sercowego
do intensywniejszej pracy. Będzie on domagał się zwiększonej ilości tlenu, co powoduje idealne warunki do przekształcania tłuszczu w potrzebną energię.

Chcesz schudnąć? Warto poświęcić trochę więcej czasu na tego rodzaju trening. Należy starać się by był on wykonywany na umiarkowanym poziomie intensywności.

Błędne jest myślenie, że im bardziej intensywnie się ćwiczy tym lepsze będą efekty.
W rezultacie taki trening staje się mało efektywny i zniechęca do dalszych ćwiczeń.

Strefa cardio polecana jest również osobom, które chcą przed treningiem siłowym zrobić rozgrzewkę, przy użyciu sprzętu renomowanych firm. Może stanowić również część kończącą trening. Jest to doskonałe miejsce na trening wytrzymałościowy lub trening właściwy.

W Fitness Centrum 48 strefa ta wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt przeznaczony właśnie do tego typu ćwiczeń:

– bieżenie

– 3 rowerki stacjonarne

– 3 platformy wibracyjne

– 3 orbiterki

W zależności od Twoich potrzeb, masz możliwość wyboru nie tylko sprzętu, ale również programów i obciążeń na poszczególnych urządzeniach.

Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom oraz tempie ich wykonywania, możesz osiągnąć ogromne korzyści dla Twojego serca obniżając przy tym ciśnienie krwi i cholesterol, co sprawi, że Twój organizm lepiej poradzi sobie ze stresem.